• Mūsų telefonas (Klaipėdoje) +370 609 51120
  • Mūsų el. paštas info@5pedutes.lt

5 Pėdutės Pranešimas spaudai: Dėl gyvūnų nuodijimo

15 Jul, 2015

Reaguodami į pastarųjų dienų įvykius, kai Debreceno gatvėje nehumaniškai buvo nuodijami gyvūnai, norime informuoti visuomenę.
Natūralu, kad visada pasitaiko žmonių kurie neigiamai reaguoja į šalia daugiabučių gyvenančius katinus. Miauksintieji pavasarį dažnai neleidžia miegoti dainuodami savo poravimosi giesmes, perneša ligas ir .t.t Tačiau toks elgesys su gyvu padaru yra netoleruotinas, juolab, kad naminiai katinai tampa laukiniais būtent dėl to, kad juos į gatvę išmetė žmonės.
VšĮ “Penkios pėdutės” 2014 metais atliko Klaipėdiečių apklausą kurios pagrindinis tikslas buvo išsiaiškinti kaip žmonės reaguoja į benamius gyvūnus ir koks būtų humaniškiausias jų populiacijos mažinimo būdas. Mažiau nei pusė miestiečių pasisakė, kad jiems benamiai gyvūnai trukdo, tačiau visi vienbalsiai sutiko, jog idealiausias variantas mažinti jų populiaciją yra gyvūnėlius sterilizuoti ir paleisti, kad šie galėtų nugyventi likusias savo dienas.
Po šios apklausos įvykdymo ir atsižvelgiant į rezultatus 5 pėdutės pradėjo vykdyti akciją “Pagauk, sterilizuok, paleisk” – kurios metu benamės katės yra sterilizuojamos nemokamai. Visi uostamiesčio ir apylinkių gyventojai gali kreiptis į 5 pėdutes ir prisidėti prie kačių populiacijos mažinimo humaniškiausiu būdu.

Benamės katės užima tam tikrą ekologinę nišą. Į dingusios katės vietą atkeliauja kita katė (pvz., atklydusi iš gretimo kiemo). Ji ima veisti kačiukus ir toliau didina benamių kačių skaičių. Be to, katės reikalingos pelių populiacijai mažinti.

Kas yra Pagauk – Sterilizuok – Paleisk?
Tai humaniškiausias būdas norint sumažinti benamių kačių populiaciją. Jis taikomas daugelyje šalių (JAV, Jungtinėje Karalystėje, Graikijoje, Nyderlanduose ir kt.). Jo metu benamės katės yra gaudomos, sterilizuojamos veterinarijos klinikose, vakcinuojamos ir paleidžiamos į tą pačią teritoriją.

Tuo pačiu yra vykdoma ligų prevencija. Sterilizuotos katės pažymimos sutartiniu ženklu – nukirptu kairės ausies galiuku. Grįžusios į savo gyvenamą teritoriją, ją gina, neprileidžia kitų kačių, neveda kačiukų ir taip yra sustabdomas populiacijos augimas. Šios katės toliau mažina pelių ir kitų graužikų skaičių.

Daugiau informacijos rasite čia:  arba paskambinę telefonu +370 609 51120